Hagyományok, ünnepek

Hagyományok, ünnepek a Szentpéterszeg Mesevilág Óvodában

A szokások, hagyományok, ünnepek biztos szigetként állnak hétköznapjaink sodrásában, melyre szükség van időnként felkapaszkodni, hogy megpihenjünk, kikapcsolódjunk, valami kicsit mássá váljon, mint a megszokott.
Óvodánkban e gondolatok szellemében, megkülönböztetett jelentőséget tulajdonítunk a hagyományoknak, ünnepeknek.
A folyamatos készülődés, érzelmi ráhangolás fokozza gyermekeink közösséghez tartozását. Programunk szellemének megfelelően fontos jelentőséget tulajdonítunk annak, hogy a népi kultúrából, a néphagyományokból ismerjenek meg gyermekeink szokásokat, hiszen ilyenkor "tiszta forrásból" merítünk. Ennek megfelelően történik az adventi készülődés, a farsangi mulatság, a húsvét megünneplése, s a rendszeresen szervezett táncház. Saját hagyományaink, ünnepeink legnagyobb jelentősége és feladata az óvoda és a család kapcsolatának mélyítése. Ezeknek a programoknak jelentős közösségformáló hatásuk van, hiszen többségében teljes mértékben támaszkodnak a cselekvő szülői részvételre. E megmozdulások egy része kitűnő lehetőséget biztosít arra, hogy programunk szellemiségét, nevelési céljainkat kézzelfoghatóan, a gyakorlatban sugározhassuk a szülők felé.

Óvodánk családias hangulatú ünnepei, hagyományai:

- nemzeti ünnepeink méltó megünneplése
- a zöld jeles napok megünneplése
- farsang
- színházi előadások
- gyermeknap – kirándulással, vagy játékos - vetélkedőkkel egybekötve
- évszakonkénti kirándulás
- Mikulásvárás
- karácsonyi készülődés
- adventi ünnepi műsor
- mesemondó délelőtt
- húsvéti készülődés - "nyuszi - simogató", - - tojáskeresés